ATOS Pamel Jolitta

Rodowód

Wystawy

Ta strona poświęcona jest pamięci
Atosa Pamel Jolitta

Atos w naszym domu pojawił się w wakacje 1999 roku. Był oczywiście psem rasy Cavalier King Charles spaniel. Było to zdarzenie całkowicie przypadkowe, choć w marzeniach długo oczekiwane.
Najpierw nie mieliśmy warunków: małe mieszkanko, Ola mała, a my w pracy. Później zamieszkaliśmy z rodzicami w szeregówce z ogródkiem. I wszystko byłoby OK, gdyby nie stanowczy sprzeciw rodziców. Czas upływał, Ola rosła i robiła się coraz bardziej odpowiedzialna, więc coraz częściej wracaliśmy do tematu posiadania psa.

W wakacje siostrzeńcowi zaginął żółw. Byliśmy akurat w Warszawie i staraliśmy się znaleźć podobny "egzemplarz" w sklepach zoologicznych. Nasze poszukiwania zaowocowały przeczytaniem ogłoszenia typu "sprzedam szczeniaka rasy Cavalier King Charles spaniel" i numer telefonu. Zadzwoniliśmy z ciekawości i umówiliśmy się z panią na wizytę. Po wejściu do domu wyskoczył do nas piękny biało-rudy pies, o pięknych, dużych, czarnych oczach. Zaczął nas witać jak starych znajomych. Skakał, lizał, bardzo się cieszył. To był właśnie Atos Pamel Jolitta. Dowiedzieliśmy się także, że ojcem naszego Atosa jest Don Pedro od Misia Zbysia, matką: Roxana Aszantka Konwencja.

Postanowiliśmy to wszystko przymyśleć. Na drugi dzień przyjechaliśmy do hodowczyni, pani Jolanty, z pieniędzmi. Nikomu nic nie mówiąc, przyjechaliśmy z psem do domu. Atos wpadł do mieszkania jak szalony. Sprawdził wszystkie pokoje, obwąchał mieszkańców, wybiegł na ogródek. Był bardzo zadowolony. Zaskoczeni rodzice, widząc szczęście Oli, nie mieli sił się przeciwstawić.

Atos mieszkał z nami 2 lata. Jeździliśmy z nim na wystawy. Nasz piesek zawsze ładnie się prezentował, otrzymywał doskonałe oceny, medale i puchary. Był naprawdę piękny. Na wystawach spotykaliśmy mnóstwo zapaleńców, którzy tak jak i my zakochali się w tej rasie. Właśnie wtedy zapoznaliśmy się z Państwem Dorotą i Jackiem Nych z Zabrza oraz ich synem Kamilem. Atos konkurował z ich psem Benjim. Pomimo rywalizacji na ringach udało się nam nawiązać nić przyjażni.

Razem z Amandą Raf Pap doczekał się jednej córki: Arii Królewski Faworyt. Aria jest tak jak mama przepięknym tricolorem. Po Atosie ma piękne oczy. Atos wprowadził do naszego domu mnóstwo radości. Był bardzo żywym psem. Wszędzie go było pełno.

Było, bo komuś widocznie bardzo przeszkadzał. Atos został otruty i zmarł nagle 31 sierpnia 2001 roku. Nigdy nie był agresywny, zawsze wychodził na smyczy. Wszyscy bardzo go lubili. Jego ulubionym zajęciem było przesiadywanie przy bramce w ogródku i czekanie na swoją koleżankę, spanielkę Korę.
Cała rodzina była załamana tą tragedią, a znajomi wstrząśnięci bezmyślnością niektórych ludzi...


Taki był nasz Atos...


Pierwsze próby
'Córka' Atosa i Amandy - Aria Królewki Faworyt Już idę...
Ale to był ciężki dzień... Ale widoki... Fajne mam buty? Dajcie mi odpocząć!
Ale tu jest gorąco... Atos i Beja Dandom Atos, Kora Leśna Przygoda, Beja Dandom i Ola Atos po międzynarodowej wystawie w Warszawie
Mały śpioszek Kto się ze mną pobawi? Ale pycha! Iza (siostra cioteczna Oli), Ola i Atos
Uśmiech proszę! Muszę się do tego dostać!

ATOS Pamel Jolitta


Strona główna. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021
© 2003/2021 http://basterki.strefa.pl - Basterkowo